CZYTELNIA

Kosmetyki naturalne-czy warto?

Od zarania dziejów ludzie w taki czy inny sposób dbali o swoją skórę. Wiedzieli że aby ją ochronić przed działaniem czynników atmosferycznych trzeba ją jakoś osłonić. Już ludzie pierwotni papką z błota osłaniali ciało przed poparzeniem. Nacierali skórę tłuszczem aby osłonić przed deszczem, wiatrem i mrozem. 

Dzisiaj chcemy ochronić skórę przed nadmiernym nasłonecznieniem, mrozem i wiatrem, ale jednocześnie chcemy aby była piękna, młoda, zadbana i bez skazy.  Koncerny kosmetyczne prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych preparatów które mają nas upiększyć. Tylko czy to działa? 

Wiadomo już że naszej skórze najlepiej służą produkty naturalne. Syntetyczne niestety nie są najlepiej tolerowane a poza tym „wyręczają” skórę. Działają pozornie, powierzchniowo i tylko wtedy kiedy znajdują się na skórze. Produkty naturalne mają moc wspierania skóry, która dzięki nim potrafi się sama zregenerować i wyglądać doskonale. Dlatego gdy przerwiemy stosowanie któregoś produktu nie pojawia się efekt „odstawienia”.

I tu pojawia się ważny temat: czy wszystkie kosmetyki naturalne są wystarczająco dobre?

O jakości kosmetyków naturalnych świadczy wiele cech. To z jakiego produktu są tworzone, w jakich warunkach był uprawiany, jak został przetworzony itd.

Żeby zobrazować przykładem…:

Szampon pokrzywowy może być bardzo dobrym produktem pod warunkiem że producent używa do jego wytworzenia pokrzywy która rosła z daleka od przemysłu, nie była pryskana, jaka jej ilość została wykorzystana itd. 

To samo dotyczy np produktów lawendowych. Odmian lawendy jest bardzo dużo, często uprawiana jest w ogródkach. Ale czy np macerat lawendowy zrobiony z takiej przydomowej lawendy będzie miał te same właściwości co macerat certyfikowany pozyskany z rośliny specjalnie wyselekcjonowanej pod względem jej przydatności kosmetycznych? Zdecydowanie nie. 

Dlatego warto sięgać po produkty które mogą się wylegitymować odpowiednią jakością. 

Olejki eteryczne doTerra są tym produktem który daje jakość najwyższej klasy. Mają sprawdzone i udokumentowane działanie, a pozyskiwane są z najczystszych rejonów i naturalnych upraw. 

Firma doTerra dba o najwyższą jakość CPTG (czysta klasa terapeutyczna) zachowując naturalny ekosystem i dbając o rośliny źródłowe. 

Dzięki tej filozofii olejki doTerra są 50-70 razy mocniejsze niż roślina. Wystarczy zaledwie jedna kropla olejku aby uzyskać spektakularny efekt. 

Olejek można dodać do swojego kremu czy balsamu aby wzmocnić ich działanie. Albo stworzyć własny spersonalizowany produkt kosmetyczny który będzie idealny dla naszej skóry zarówno pod względem składu, jego jakości i zabezpieczenia jej potrzeb.

Zachęcam do robienia własnych kosmetyków z użyciem olejków doTerra. Skóra będzie piękna, rozświetlona i zdrowa a cały organizm wdzięczny za stosowanie zdrowych preparatów. Do tego koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie a mianowicie działaniu aromaterapeutycznym.

O aromaterapii będzie w kolejnym artykule. 

Magda